Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Creatieve geesten aan het werk - Exodus 35:20-35

Bijbeltekst(en)

Exodus 35

Het volk brengt materiaal voor de tent

20Alle Israëlieten gingen terug naar hun tent. 21Daarna kwamen ze weer bij Mozes. Iedereen die een geschenk wilde geven aan de Heer, bracht het bij Mozes. Al die geschenken konden gebruikt worden voor de heilige tent en alles wat erbij hoorde, of voor de kleding van de priesters.

22Veel mannen en vrouwen gaven geschenken aan de Heer. Ze brachten ringen, kettingen en andere sieraden, en allerlei gouden voorwerpen. 23Sommigen brachten blauwe, paarse en rode stof, linnen en geitenwol. Anderen gaven rood en zwart leer. 24Weer anderen brachten zilver of koper als geschenk voor de Heer. En iedereen die acaciahout had, bracht dat bij Mozes. Want dat hout was nodig voor verschillende voorwerpen.

25Sommige vrouwen brachten linnen, en blauwe, paarse en rode wol. Ze hadden dat zelf gemaakt, want dat konden ze goed. 26Andere vrouwen maakten wol van geitenhaar. 27De leiders van het volk brachten edelstenen voor de kleding van de priesters. 28Zij gaven ook kruiden voor wierook, en olijfolie voor de olielampen en de heilige olie.

29Zo brachten alle Israëlieten die dat wilden, geschenken voor de heilige tent. Er werden geschenken gegeven door mannen en vrouwen. Mozes gebruikte alles om de voorwerpen te maken die de Heer genoemd had.

Mozes zegt wie de tent moeten maken

30Toen zei Mozes tegen de Israëlieten: ‘Luister. De Heer heeft Besaleël uitgekozen om aan de tent te werken. Besaleël komt uit de stam Juda. Hij is een zoon van Uri en een kleinzoon van Chur. 31De Heer heeft hem heel knap, verstandig en wijs gemaakt. Hij is een vakman op veel gebieden. 32Hij kan iets bedenken en het daarna maken, in goud, zilver, koper of brons. 33Hij kan edelstenen bewerken en ze vastzetten. Hij kan hout bewerken, en hij kan nog veel meer.

34De Heer heeft er ook voor gezorgd dat Besaleël aan anderen een vak kan leren. Ook Oholiab, de zoon van Achisamach, uit de stam Dan, kan dat. 35De Heer heeft Besaleël en Oholiab heel knap gemaakt. Ze kunnen veel dingen maken. Ze kunnen goed wol en linnen weven. Ze kunnen ook goed stof versieren met blauwe, paarse en rode wol. En ze bedenken en maken alles zelf.

Exodus 35:20-35BGTOpen in de Bijbel

God is creativiteit zelf, Hij heeft alles bedacht en gemaakt. Wij zijn naar zijn beeld gemaakt en mogen zelf ook creatief zijn. Besaleël en Oholiab zijn hier een mooi voorbeeld van. Zij zijn echte meesters in hun vak. Ze kunnen de mooiste dingen maken van goud, zilver, edelstenen en hout. Goed werk afleveren is iets waar je trots op mag zijn. Dat gold voor de Israëlieten die een heilige tent voor God maakten, maar dat geldt ook voor ons. Wanneer we onze creativiteit gebruiken om mooie dingen te maken gebruiken we de talenten die God ons gegeven heeft. En als we ons werk goed en betrouwbaar doen dan eren we God daarmee.

Hoe kijk je naar je eigen werk en creativiteit wanneer je dit verhaal hoort?

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.43.0
Volg ons