Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Creatieve geesten aan het werk - Exodus 35:20-35

Bijbeltekst(en)

Exodus 35

20Hierop gingen de Israëlieten uiteen, 21en ieder die daartoe van harte bereid was, kwam bij Mozes terug met een geschenk voor de HEER als bijdrage voor de vervaardiging van de ontmoetingstent, de inrichting daarvan of de heilige kleding. 22Alle mannen en vrouwen die bereid waren de HEER iets van goud af te staan, kwamen sierspelden, neusringen, vingerringen, halssieraden en allerlei andere gouden voorwerpen brengen. 23Iedereen die in het bezit was van blauwpurperen, roodpurperen of karmozijnrode wol, fijn linnen garen, geitenhaar, roodgeverfde ramsvellen of zeekoevellen bracht dat ook. 24Anderen schonken de HEER zilver of koper, en weer anderen brachten het acaciahout dat ze hadden en dat voor tal van voorwerpen nodig was. 25Vrouwen die de kunst van het spinnen verstonden, sponnen eigenhandig blauwpurperen, roodpurperen en karmozijnrode wol en fijn linnen garen en stonden dat af. 26Andere vrouwen, die dat graag deden en er bedreven in waren, sponnen geitenhaar. 27De leiders van Israël brachten de onyxstenen voor de priesterschort en de edelstenen voor de borsttas, 28evenals het reukwerk en de lampolie, de zalfolie en de reukoffers. 29Alle Israëlieten, mannen zowel als vrouwen, die bereid waren iets af te staan voor de werkzaamheden waartoe de HEER Mozes opdracht had laten geven, brachten de HEER vrijwillig geschenken.

30Mozes zei tegen de Israëlieten: ‘De HEER heeft zijn keuze laten vallen op Besaleël, de zoon van Uri, de zoon van Chur, uit de stam Juda. 31Hij heeft hem vervuld met goddelijke geest, met wijsheid, vakmanschap en inzicht op allerlei gebied: 32hij kan ontwerpen maken en ze uitvoeren in goud, zilver, koper en brons, 33hij kan stenen snijden en zetten en hout bewerken en hij beheerst ook allerlei andere vaardigheden om ontwerpen uit te voeren. 34De HEER heeft aan hem en aan Oholiab, de zoon van Achisamach, uit de stam Dan, ook de gave geschonken hun kennis over te dragen. 35Hij heeft hun vakmanschap geschonken op allerlei gebied: zij hebben verstand van wol weven, van borduren met blauwpurperen, roodpurperen en karmozijnrode wol en van het weven van fijn linnen. Ze beheersen de technieken en maken zelf de ontwerpen.

Exodus 35:20-35NBV21Open in de Bijbel

God is creativiteit zelf, Hij heeft alles bedacht en gemaakt. Wij zijn naar zijn beeld gemaakt en mogen zelf ook creatief zijn. Besaleël en Oholiab zijn hier een mooi voorbeeld van. Zij zijn echte meesters in hun vak. Ze kunnen de mooiste dingen maken van goud, zilver, edelstenen en hout. Goed werk afleveren is iets waar je trots op mag zijn. Dat gold voor de Israëlieten die een heilige tent voor God maakten, maar dat geldt ook voor ons. Wanneer we onze creativiteit gebruiken om mooie dingen te maken gebruiken we de talenten die God ons gegeven heeft. En als we ons werk goed en betrouwbaar doen dan eren we God daarmee.

Hoe kijk je naar je eigen werk en creativiteit wanneer je dit verhaal hoort?

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.39.1
Volg ons