Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Gods klachten - Jesaja 43:22-28

Bijbeltekst(en)

Jesaja 43

De Heer is teleurgesteld in zijn volk

22De Heer zegt: ‘Volk van Israël, jullie hebben niet tot mij gebeden! Jullie hebben helemaal geen moeite voor mij gedaan. 23-24Jullie hebben wel schapen geofferd, maar niet aan mij. Jullie hebben wel dure kruiden gekocht, maar niet voor mij. Jullie hebben je beste dieren niet aan mij geofferd.

Trouwens, ik heb jullie helemaal niet gevraagd om offers te brengen of wierook te branden. Ik heb het jullie dus niet moeilijk gemaakt. Maar jullie hebben het mij wel moeilijk gemaakt. Want jullie hebben veel verkeerde dingen gedaan!’

De Heer zal zijn volk toch vergeven

25De Heer zegt: ‘Volk van Israël, ik zal jullie zonden vergeven en vergeten. Maar dat doe ik niet voor jullie. Nee, ik doe het alleen voor mijzelf.

26Als jullie vinden dat ik iets fout gedaan heb, bewijs dat dan maar! We zullen zien wie er gelijk heeft. 27Jullie voorvader Jakob had al gezondigd. En jullie leiders hebben zich steeds tegen mij verzet. 28Daarom is Israël verwoest. Daarom mogen de priesters niet langer in mijn tempel werken. En daarom lachen de vijanden jullie uit.’

Jesaja 43:22-28BGTOpen in de Bijbel

In de tekst van vandaag legt Jesaja uit dat de ballingschap in Babylonië een oordeel van God was. Het volk had zich al lang afgekeerd en God in de steek gelaten. Het is altijd Gods bedoeling geweest dat vanuit Israël redding voor de hele wereld zou komen. Maar daarvoor moest Israël eerst terugkeren naar Hem. Deze straf was bedoeld om Israël haar verkeerde keuzes te doen inzien. Dan zouden ze zien dat ze God nodig hebben. God doet dit niet omdat de Israëlieten een tweede kans verdiend hebben. Hij doet het voor zichzelf om zijn plan voor de wereld te laten slagen. Het plan om elk mens te redden.

Wat is volgens jou rechtvaardiger? Vergeving of straf?

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.42.3
Volg ons