Dag 3 - De weg van vrede
Span u in om door de samenbindende kracht van de vrede de eenheid te bewaren die de Geest u geeft. (Efeziërs 4 vers 3


Bijbeltekst(en)
Jesaja 11
Psalmen 86
Johannes 14
Vredestichters
Hoe bewaren we de vrede als we op belangrijke gebieden verschillen van elkaar? Net als in de samenleving lukt het in kerken niet altijd om weg te blijven van tegenstellingen en strijd over onderwerpen die ons aan het hart gaan.
Vrede is dan geen ver weg gelegen of abstract doel, maar een weg om te gaan, een houding om te oefenen. En dat oefenen hangt samen met het volgen van Christus, de vredevorst, die het ons voorleefde. Verbonden met Hem worden we uitgenodigd om ons steeds weer open te stellen voor de Heilige Geest die in ons werkt. Die Geest kan ons veranderen en verzachten, vijandigheid doorbreken en onze oren openen.
Paulus benadrukt dat ware eenheid voortdurende inzet voor vrede vereist. Het vraagt om oefening in het luisteren naar het zachte fluisteren van de Geest die ons de weg van vrede wijst.
Heer Jezus Christus, U bent de vredevorst. Versterk de band van vrede onder ons en in onze onrustige wereld. Verander de harten van allen die oorlog voeren; raak de wonden aan van allen die door oorlog getroffen zijn. Wij bidden speciaal voor de mensen van Armenië en Artsach, en hun verwanten overal ter wereld. Laat het licht van uw liefde schijnen in alle duistere hoeken van onze wereld en versnel de dag waarop volken en gemeenschappen in vrede en gerechtigheid zullen samenleven. Amen.
Bid vandaag ook voor: organisaties die bruggen bouwen en zich inzetten voor vreedzame communicatie, dichtbij en ver weg.
Hoe brengen we in praktijk dat vrede een vrucht van de Geest is, juist als er tegenstellingen zijn in onze gemeenschappen?
Welke vormen van gesprek, welke manieren van luisteren (naar de Geest) helpen ons om de weg van vrede te gaan?
Oefen liefdevolle woorden! Schrijf ze op, geef ze aan iemand, en ontdek hoe je met kleine woorden samen kleur en eenheid creëert, zo kleuren we de wereld!
