Dag 20: Ik ben de goede herder
‘Een dief komt alleen om te roven, te slachten en te vernietigen, maar Ik ben gekomen om hun het leven te geven in al zijn volheid.’ Johannes 10:10


Bijbeltekst(en)
Johannes 10
In de Bijbeltekst van vandaag staan twee ‘Ik ben’-uitspraken centraal: ‘Ik ben de goede herder’ en ‘Ik ben de deur voor de schapen’. Beide beelden komen ook voor in het Oude Testament. Het volk Israël wordt daarin vaak vergeleken met een kudde schapen. Met de (goede) herder wordt in het Oude Testament God bedoeld of de koning uit het geslacht van David die door God gezonden wordt. Je kunt ook overeenkomsten ontdekken met het boek Micha.
In Micha 2:12-13 lees je hoe God het volk weer bij elkaar brengt nadat het uit elkaar is gedreven. En in Micha 5:1-5 droomt de profeet van een messiaanse koning, die hij beschrijft als een herder. Door de macht van deze koning kan het volk veilig wonen. Als Jezus zichzelf ‘herder’ en ‘deur’ noemt, betrekt Hij de gedachten die deze beelden bij zijn toehoorders oproepen, dus op zichzelf: Hij geeft goede zorg, veiligheid en bescherming.
Wat heb je nodig om jou echt veilig te voelen?
Tip
Op debijbel.nl vind je nog veel meer informatie over herders in de (tijd van) de Bijbel.
