Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Als kerk zorg je voor elkaar - Handelingen 4:32-37

Bijbeltekst(en)

Handelingen 4

De gelovigen zorgen voor elkaar

De gelovigen delen alles samen

32De groep van gelovigen was een eenheid. Ze waren het over alles met elkaar eens. Niemand wilde zijn bezit alleen voor zichzelf houden. In plaats daarvan deelden ze alles wat ze hadden. 33En de apostelen bleven met grote kracht spreken over de opstanding van de Heer Jezus.

God liet op veel manieren zien hoe goed hij voor de gelovigen was. 34Ze hadden allemaal genoeg te eten. Als iemand een huis had of een stuk land, verkocht hij dat. En het geld dat hij ervoor kreeg, bracht hij naar de apostelen. 35Die deelden het uit aan alle mensen die iets nodig hadden.

36-37Ook een man die Josef heette, verkocht een stuk land. Hij was een Leviet, en hij kwam van het eiland Cyprus. De apostelen noemden hem ook wel Barnabas. Dat betekent: iemand die mensen troost. Josef verkocht zijn stuk land, en bracht het geld naar de apostelen.

Handelingen 4:32-37BGTOpen in de Bijbel

Wat moet dat bijzonder zijn, een groep die alles samen deelt. In onze tijd zijn er ook wel groepen die dat doen. Maar veel mensen vinden het fijn om hun eigen spullen te hebben. Een van de mensen die alles met andere gelovigen delen, is Josef, die ook wel Barnabas, ā€˜zoon van de vertroosting’, genoemd wordt. Barnabas wordt later een goede vriend en reisgenoot van Paulus. Samen brengen ze het evangelie naar de niet-joden. Na een ruzie gaan ze uit elkaar, maar beiden blijven het evangelie verkondigen. De tekst van vandaag laat al zien wat Barnabas hiervoor overheeft, namelijk alles. 

Hoe kijkt je naar jouw bezit? 

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.43.0
Volg ons