Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Laatsten worden eersten - Lucas 13:22-30

Bijbeltekst(en)

Lucas 13

Jezus is op weg naar Jeruzalem

Het is moeilijk om in Gods nieuwe wereld te komen

22Jezus reisde verder naar Jeruzalem. Onderweg kwam hij langs steden en dorpen. Daar gaf hij de mensen uitleg over God. 23Iemand vroeg: ‘Heer, is het waar dat er maar weinig mensen gered worden?’ Jezus antwoordde: 24‘Luister naar mijn woorden: De deur naar Gods nieuwe wereld is klein. Dus je moet erg je best doen om binnen te komen. Er zullen veel mensen zijn die het proberen, zonder dat het ze lukt.

25Op een keer zal de heer van het huis besluiten om de deur dicht te doen. Dan staan jullie buiten en kloppen jullie op de deur. En dan zeggen jullie: ‘Heer, doe open!’ Maar de heer zal antwoorden: ‘Ik ken jullie niet.’ 26Dan roepen jullie: ‘Maar we hebben samen met u gegeten en gedronken. En u hebt in onze stad uitleg gegeven over God!’ 27Maar de heer zal zeggen: ‘Ik ken jullie niet. Jullie hebben steeds maar weer gedaan wat God niet wil. Ik wil jullie niet meer zien!’

28Dan zullen jullie huilen van ellende en spijt. Want jullie zullen zien dat Abraham, Isaak en Jakob in Gods nieuwe wereld zijn. Samen met alle profeten. Maar zelf moeten jullie buiten blijven! 29Mensen uit alle landen zullen in Gods nieuwe wereld komen. En ze zullen er feestvieren.

30Luister! De belangrijkste mensen zullen achteraankomen. En de onbelangrijkste mensen komen vooraan te staan.’

Lucas 13:22-30BGTOpen in de Bijbel

We horen er graag bij, bij mensen die belangrijk zijn. Maar zo werkt het niet, zegt Jezus. Je kunt wel hebben gegeten bij de heer van het huis, maar je moet ook rechtvaardig zijn. Daarmee bedoelde Jezus: je kunt wel over mij gehoord hebben, maar je moet ook Gods wil doen. De Joodse mensen dachten dat ze er wel bij hoorden omdat ze afstamden van Abraham, Isaak en Jakob. Maar dat is niet genoeg. God nodigt mensen uit alle windstreken uit om bij hem te eten. 

Welke mensen zijn volgens je in het koninkrijk van God het belangrijkst? Hoort je daar ook bij? 

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.43.0
Volg ons