Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap
Dagvers | Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschap

Geen smoesjes - Matteüs 8:14-22

Bijbeltekst(en)

Matteüs 8

Jezus maakt zieken beter

14-15Jezus ging naar het huis van Petrus. Daar lag de schoonmoeder van Petrus met koorts in bed. Jezus zag haar en raakte haar hand aan. Meteen had de vrouw geen koorts meer. Ze stond op en ging eten klaarmaken voor Jezus.

16’s Avonds laat werden er zieke mensen bij Jezus gebracht, en ook veel mensen die een kwade geest in zich hadden. Jezus zei tegen de kwade geesten dat ze weg moesten gaan, en hij maakte alle zieken beter.

17Dat moest zo gebeuren, want de profeet Jesaja heeft gezegd: «Hij neemt alle ziektes en alle pijn van ons weg.»

Het is moeilijk om Jezus te volgen

18Toen Jezus alle mensen om zich heen zag staan, zei hij tegen zijn leerlingen: ‘Kom, we varen naar de overkant van het meer.’

19Een wetsleraar kwam naar Jezus toe en zei: ‘Meester, ik wil met u meegaan. Het maakt niet uit waar u naartoe gaat!’ 20Jezus zei tegen hem: ‘Vossen hebben een hol en vogels hebben een nest. Maar de Mensenzoon heeft geen plek om uit te rusten.’

21Eén van de leerlingen zei: ‘Heer, ik wil met u meegaan. Maar mag ik eerst nog mijn vader begraven?’ 22Maar Jezus zei: ‘Ga met mij mee, en laat de doden maar voor elkaar zorgen.’

Matteüs 8:14-22BGTOpen in de Bijbel

Na Jezus’ Bergrede zijn de mensen diep onder de indruk van zijn woorden. Als Jezus daarna ook nog zieke mensen beter maakt, begrijp je wel dat de mensen graag bij Hem willen horen. Als je bij Jezus bent, ervaar je een stukje hemel op aarde.
En zo komt er een wetsleraar bij Jezus, die met Hem mee wil gaan. Maar Jezus lijkt helemaal niet blij met dit enthousiasme. ‘Heb je wel in de gaten hoe moeilijk het is om Mij te volgen?’ Zelfs de Mensenzoon, degene die namens God zou komen – de messias – heeft niet eens een slaapplek.

Wil jij graag bij Jezus horen? Of vind je dat moeilijk? Waarom?

Nederlands-Vlaams Bijbelgenootschapv.4.43.0
Volg ons